Sibiu Turizmus

földrajz

Nagyszeben megye Erdély déli részén található, a Meridional Kárpátoktól északra, az erdélyi fennsíkban, a helyszínen és a talajon a hegy és a fennsík általános vonása.


hegyek

Itt vannak a Fagaras-hegység, és a legmagasabb hegyek Románia területén, számos csúcs, melynek magassága 2200-2500 m (Vartopu, Buteanu, Paltinu, Laita, Negoiu, Ciortea, Scara, Suru) .

Sibiu megyében 12 km hosszú Olt-szurdok fontos vasúti és útútvonalat jelent, amely biztosítja a Nagyszeben régió déli részének megnyitását.

A Cindrel és Lotru hegyek sokkal kevésbé kemények és nehezebbek, és sokkal vonzóbbak, mint a Fagaras-hegység.

A hegyek északi szélén a folyók depressziós folyosót ástak el, de olyan részei, mint a Fagara-depresszió, a Nagyszeben-depresszió - nyugati kiterjesztésével, Salişti depresszióval és apold depresszióval - a települések és a földhasználat differenciált csoportja jellemzi. .


depresszió

A depressziók a hegyek és az erdélyi fennsík közötti érintkezési zóna formájában fordulnak elő. A hegyek V-ig terjedő kiterjesztése Salişte és Apoldul depressziója formájában a Visei-n keresztül áthalad a Sibiu és Tarnava Mare völgye közötti közvetlen összeköttetésen.

A Fagaraş-depresszió, más néven Olt-ország, egy rendkívül jól meghatározott földrajzi egység a déli hegyek és az északi fennsík között.

Sibiu depressziója Olt jobb oldalán helyezkedik el, és egy kontakt depresszió, amely kifejezetten aszimmetrikus jelleggel fejlettebb az északi fennsíkon.

A nagy árterület-felhalmozási területeknek köszönhetően számos település került kialakításra a Cibin mentén, mint például Talmaciu, Veştem, Mohu, Cristian vagy mellékfolyóinak előcsarnoka, mint például Talmacel, Sadu, Cisnadioara, Rasinari, Poplaca , Gura Raului.

Apold Depresszió valójában a Secaşului-medence középső része, amelynek csak kis része található a Nagyszeben megye területén. Ez a depresszió aszimmetrikusan kapcsolódik a Salistea depressziójához egy sor alacsony dombon, ahol az Acilului és az Amnasului völgyei és a Cernavoda patak el lett távolítva. Ez összeköti a Făgăraş-folyót Mureş-folyóval, ezen folyók mentén a települések: Miercurea Sibiului, Apoldu de Jos, Ludoş, valamint a völgyi völgyekben szervezett települések: Aciliu, Apoldu de Sus, Amnas, Dobarcaş.

A Tarnavelor-fennsík a hegyi mélyedések északi részén található, erősen széttöredezett, hatalmas dombokat vagy hegyek és csúcsok csoportjait képezve, egymástól elválasztva.

A Platea Hartibaciului a Tarnava Mare és Olt közötti föld, amely a legjelentősebb, a régiót átlépő folyó nevéből származik.

A Secaş-fennsík Saliştei és Apoldului mélysége között, másrészről a Tarnava-völgy völgyében található.


Szász városok

  A terület jellegzetessége a 12.-16. Századból származó erődített templomok jelenléte, amelyek a legtöbb németországi Saxon néven lakott falu és vásár jelenlétében vannak jelen.

A Nagyszentmiklós-szigeteken a megerősített templomok legmagasabb gyakorisága a szekcióban található. XIV a hét székben (Orastie, Sebes, Miercurea, Sibiu, Nocrich, Cincu és Rupea), valamint a Medias környéki településeken (a "The Two Chairs", a Medias és a Seica Mare).

A nyugat-európai erődítményektől eltérően az erdélyi S-E-templomok nem voltak állandóan lakottak. Szakrális funkciójuk, lakosságuk lakása és vészhelyzet esetén védekezett.


Paltinis

Egy állandó turisztikai üdülőhely Sibiu-tól 32 km-re délnyugatra, 1442 m tengerszint feletti magasságban, tűlevelű erdőben, a Cindrel-hegységben.

A XIX. Század utolsó évtizedében a Carpatina Transilvana Society (S.K.V.) alapította. A villák magjától kezdetben az üdülőhely megtartja a Turisták Házát (1894), az Orvosok Házát (1895), a Monaco-teret (1898) és egy másik villát, melynek történelmi emlékei vannak.


Ocna Sibiului

Az Ocna Sibiului-t először 1263-ban dokumentálták, bár a terület a dákok óta lakott.

Az üdülőhelyet hivatalosan 1846-ban avatták fel, és 1909-ben véget ért a Central Pavilion, a még várt Jugendstill építészeti komplexuma. 1948 óta az Ocna Sibiului állandó üdülőhely a pihenésre és gyógyfürdőkre.


Marginimea Sibiului

A Marginimea Sibiului Romániában egyedülálló néprajzi terület, Sibiu nyugati részén, a Sadul-völgy déli részén és a Saliste-folyó völgyétől északra.

18 települést foglal magában: Boita, Sadu, Raul Sadului, Talmaciu, Talmacel. Rasinari, Poplaca, Gura Raului, Orlat, Fantanele, Sibiel, Vale, Saliste, Gales, Tilisca, Rod, Poiana Sibiului és Jina.

Ezek a régi román lakosságú települések. A legrégebbi a Rasinari 1204-ben, ezt követi Talmaciu 1318, Orlat 1322 és Saliste 1354. Ez